Przebywanie na bezrobociu to dla wielu osób bardzo przykre doświadczenie życiowe. W niektórych sytuacjach niezbędne jest pozyskanie dodatkowej gotówki, dzięki której można byłoby zrealizować swoje plany dotyczące kariery zawodowej – mowa tutaj na przykład o otworzeniu własnej restauracji, kiosku lub pubu. Czy bezrobotni mają w ogóle jakiekolwiek szanse na uzyskanie pożyczki? Sprawdź, czy pożyczki na raty dla bezrobotnych są dostępne w polskich firmach pożyczkowych.

 Pożyczka na raty dla bezrobotnych – produkt finansowy, z którego warto korzystać

W obliczu trudnej sytuacji materialnej i życiowej utrata pracy może być dodatkowym obciążeniem. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy mimo tego, iż pozostajemy bez pracy, nie przysługuje nam żaden zasiłek dla bezrobotnych. W takim przypadku sytuacja finansowa może być naprawdę zła. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieją pożyczki na raty dla bezrobotnych, które pozwalają szybko stanąć na nogi osobom w tarapatach finansowych.

Osoba bezrobotna, czyli kto?

Na początku warto dokładnie określić, kto według instytucji bankowych nazywany jest osobą bezrobotną. W myśl definicji banków, osoba bezrobotna to taka, która nie ma żadnego stałego źródła dochodu. To kryterium sprawia, że tak duża liczba osób ma ogromne problemy z uzyskaniem klasycznej pożyczki lub kredytu gotówkowego w banku. Warto jednak wiedzieć, że brak stałej pracy nie zawsze jest równoznaczne z brakiem dochodów.

Niezwykle często zdarza się, że ktoś nie posiada stałego zatrudnienia, jednak posiada stałe źródło dochodu w ramach wynajmowania mieszkania, otrzymuje stypendium bądź ma zyski z dywidend akcyjnych. Możliwości w tym zakresie jest całe mnóstwo. Oprócz tego, zdarza się również tak, że niedoszli kredytobiorcy bankowi pracują poza granicami Polski, jednak nie posiadają żadnych pisemnych zaświadczeń, które by ten stan potwierdzały. Kolejnymi okolicznościami, które dyskwalifikują w procesie ubiegania się o pożyczkę w banku, jest otrzymywanie pomocy finansowej od rodziny bądź całkowity brak jakichkolwiek dochodów.

Pożyczka dla bezrobotnych na raty w parabanku – jakie warunki trzeba spełnić, aby ją otrzymać?

Pożyczka dla bezrobotnych to produkt finansowy, który w swojej ofercie posiada wiele instytucji parabankowych specjalizujących się z reguły w udzielaniu chwilówek, czyli pożyczek krótkoterminowych. W przypadku tego typu pożyczek nie jest konieczne dostarczanie żadnych dodatkowych dokumentów poświadczających źródło i wysokość uzyskiwanych przychodów.

Aby móc ubiegać się o pożyczkę dla bezrobotnych na raty, musimy spełnić kilka warunków. Pierwszy warunek to wiek minimum 21 lat. Drugi to posiadanie polskiego obywatelstwa wraz z dowodem osobistym. Nie są to wygórowane warunki, dlatego z ich spełnieniem nikt nie powinien mieć jakiegokolwiek problemu. Jest to dla wielu osób przebywających na bezrobociu jedyny sposób na polepszenie swojej sytuacji finansowej.