Niespodziewane wydatki mogą pojawić się w każdej chwili, a nie zawsze mamy odłożoną odpowiednią sumę pieniędzy. Gdy pracujemy, wystarczy zaświadczenie o dochodach i udajemy się do banku, czy firmy pożyczkowej. Sprawa dla osób pracujących wydaje się prosta, ale co z osobami bezrobotnymi. Czy to właśnie nie te osoby mogą bardziej potrzebować pieniędzy, a mimo to są ignorowane przez banki. Są na szczęście firmy, które oferują pożyczki dla bezrobotnych i możemy bezpiecznie skorzystać z ich usług.

Czy osoba bezrobotna na pewno jest pozbawiona dochodu ?

To, że brakuje nam umowy o pracę, nie oznacza, że nie opłacamy rachunków i nie mamy gotówki na życie. Często mamy inne dochody, które pozwalają nam swobodnie funkcjonować. W banku nie mamy szans na pożyczkę, będąc osobą bezrobotną, ale są firmy, które doskonale rozumieją tę sytuację, powstałą na rynku pracy. Umowa o pracę nie gwarantuje osoby uczciwej, rzetelnej. Nie można osób bezrobotnych traktować gorzej tylko dlatego, że nie mają takiej umowy.

Źródła dochodu, które mogą mieć osoby bezrobotne.

Praca na umowę o dzieło lub zlecenie, z której uzyskujemy dochód, jest dziś bardzo powszechna. Zasiłki socjalne, które otrzymujemy co miesiąc oraz 500+, alimenty dla nas lub dla dzieci, również można zaliczać do dochodu. Wszelkie prace dorywcze sezonowe, online, których dochód możemy w jakiś sposób udokumentować. Może uzyskujemy dochód z tytułu wynajmu mieszkania, garażu, pomieszczeń gospodarczych czy dzierżawy ziemi ? Gdy dodamy do siebie wszystkie źródła dochodu i odejmiemy koszty i wydatki comiesięczne, powinna nam zostać kwota, z której możemy spłacać zaciągniętą pożyczkę.

Czy możemy dostać pożyczkę dla bezrobotnych, gdy nie mamy dochodu ?

Gdy nie posiadamy żadnego źródła dochodu, możemy zaciągnąć pożyczkę pod zastaw np.: samochodu. Firma dająca pożyczkę może się w ten sposób zabezpieczyć, gdy pożyczkobiorca nie będzie jej spłacał. Po wystawieniu przedmiotu na licytację pieniądze będą mogły zostać odzyskane, a dług spłacony. Aby zastawić nasz samochód, nie potrzebujemy wielu dokumentów, a procedura jest uproszczona. Wystarczy wypełnić wniosek z naszymi danymi oraz samochodu, który uwzględniamy i czekać na decyzję. Gdy decyzja będzie pozytywna, podpisujemy umowę przywłaszczenia samochodu. Należy także złożyć wniosek, o wpisanie firmy pożyczkowej jako współwłaściciela samochodu w wydziale komunikacji.

Bez względu na to, czy jesteśmy osobami bezrobotnymi, czy pracujemy na umowę o prace, powinniśmy przeanalizować dokładnie, czy jesteśmy w stanie spłacać taką pożyczkę. Tylko rzetelna analiza naszych dochodów i wydatków pozwoli na bezproblemową spłatę. Gdy zataimy przed doradcą pewne informacje, nie będzie to dla nas korzystne. Zamiast poprawy naszej sytuacji finansowej, może nastąpić jej pogorszenie. Warto zaufać specjalistom, którzy chcą dla nas i naszych finansów jak najlepiej. Wybiorą dla nas odpowiednią ilość rat oraz ich wielkość, by nie obciążyć nadmiernie naszego budżetu. Ich wiedza i doświadczenie pomoże nam szybko i wygodnie spłacić dług.