Kiedy zaciągamy pożyczkę w banku, albo też w pozabankowych instytucjach finansowych musimy liczyć się z poniesieniem większych, czy też mniejszych kosztów dodatkowych. Odsetki, prowizja, albo też ubezpieczenie to wyłącznie kilka możliwych części, które składają się na cały koszt pożyczki.

Chociaż w wielu bankach kuszą nas pożyczkami, które posiadają 0% oprocentowanie, po szczegółowej analizie, okazać się może, że nie będzie ona tak bardzo korzystna. Co z tego, że nie będzie trzeba płacić odsetek, skoro sporym obciążeniem stanie się dla nas duża prowizja ?

Czy pożyczka za darmo jest w ogóle możliwa ?

Jeśli mamy zamiar pożyczyć pieniądze na korzystnych warunkach, możemy brać pod uwagę usługi firm pożyczkowych, które w ofercie mają pożyczki za darmo. Taki rodzaj pożyczki nie ma w ogóle ukrytych kosztów.

Jak właściwie to działa ?

Darmowa pożyczka pozabankowa przez Internet jest promocyjną ofertą, która kierowana jest zwykle do nowych klientów w wybranych firmach udzielających pożyczek. Dlatego darmowa może być tylko pierwsza pożyczka. Jeśli będziemy chcieli wziąć następną pożyczkę w takiej samej firmie, to czekają nas opłaty już w standardowej wysokości.

Czy pożyczkodawca zarabia na darmowej pożyczce?

Udzielanie darmowych pożyczek nie przynosi żadnego zysku pożyczkodawcom. Warto jednakże wspomnieć o tym, że niektórzy pożyczkobiorcy nie spłacają swoich zobowiązań w terminie, dzięki czemu pożyczkodawca otrzyma duży zastrzyk gotówki. Pożyczkodawcy, którzy we właściwym terminie spłacą zobowiązanie, będą mogli wziąć kolejną pożyczkę na normalnych warunkach. Opłaty okołopożyczkowe zasilą konto wybranej przez nas firmy pożyczkowej.

Dla kogo przeznaczone są darmowe pożyczki ?

Darmowe pożyczki to idealna propozycja dla osób, które posiadają stabilną sytuację finansową i zwrócą pożyczone pieniądze w wyznaczonym przez firmę terminie. W takim przypadku, dodatkowe parametry pieniądze umożliwią sfinansowanie nadprogramowych wydatków, zakupienie sprzętu gospodarstwa domowego, czy wyremontowanie mieszkania, bez narażania się na utratę płynności finansowej.

Niestety, klienci którzy nie mają stałego źródła dochodu, albo takie których dochody są wyjątkowo niskie, zaciągniecie nawet darmowej pożyczki mogą przypłacić dużymi problemami natury finansowej.

Jak zaciągnąć pożyczkę za darmo ?

Jeśli pragniemy zaciągnąć pożyczkę za darmo musimy posiadać ze sobą dowód osobisty. W większości firm, które udzielają pożyczek za darmo wystarczy posiadać dostęp do internetu, gdyż złożenie wniosku, jak również wszystkie czynności powiązane z zaciągnięciem pożyczki można dokonać z pośrednictwem sieci.

Pierwszą czynnością, która pozwoli nam na otrzymanie pożyczki za darmo będzie wizyta na właściwiej stronie internetowej, która należeć będzie do konkretnego pożyczkodawcy, jak i dokonanie wyboru odnośnie preferowanej kwoty i terminu spłaty zobowiązania. Następnie musimy już tylko wypełnić i wysłać do pożyczkodawcy wniosek. Kiedy dokument dotrze już do pożyczkodawcy, konieczne będzie poddanie sprawdzeniu również naszej tożsamości. Po tych wszystkich krokach możemy otrzymać pieniądze prosto na nasze konto bankowe.