Tuż po osiągnięciu pełnoletności również można mieć duże wydatki. Zrobienie prawa jazdy sporo kosztuje, a przecież większość młodych osób tylko czeka na dzień osiągnięcia pełnoletności, aby móc zapisać się na egzamin i go zdać. A potem trzeba kupić samochód. I tutaj nie każdy może liczyć na prezent od rodziców, a wręcz przeciwnie, za pierwsze auto trzeba zapłacić samemu. Choć w Polsce legalnie można pracować od 16. roku życia to wcale nie oznacza, że w wieku 18. lat ma się tak duże oszczędności, aby zaspokoić swoje potrzeby i zachcianki. Wtedy z pomocą przychodzą pożyczki od 18 lat bez zaświadczeń o dochodach. Gdzie można je znaleźć?

Minimum 18 lat

W każdej sprawie urzędowej, która wymaga podpisania umowy należy wylegitymować się dowodem osobistym. A ten dokument otrzymuje się po ukończeniu 18. lat. Istnieją też dokumenty tymczasowe, dla młodszych osób, ale one do tego nie uprawniają. Dlaczego? Otóż kończąc 18. lat otrzymuje się pełną zdolność do czynności prawnych. A zatem dopiero osoba w tym wieku może podpisać umowę o pożyczkę z firmą pożyczkową. 

Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie firmy oferują pożyczki od 18 lat bez zaświadczeń o dochodach. Sporo z nich ustala minimalny wiek dużo powyżej tej liczby. Może to być 21. lat, a nawet 25. lat. Z czego to wynika? Otóż mimo, że firmy pożyczkowe nie oczekują zaświadczenia o dochodach wydanego przez pracodawcę, to chcą mieć pewność, że mają kontakt z rzetelnym klientem. Im starsza osoba, tym bardziej rozumie aspekty prawne i ekonomiczne. Aczkolwiek chodzi tu też o dochody i pozycję na rynku pracy. Mimo, że nie trzeba mieć zaświadczenia czy innego dokumentu do okazania przy braniu pożyczki, to wciąż trzeba otrzymywać dochody, z których można ją spłacić.

Co zamiast zaświadczenia o dochodach?

Firmy pożyczkowe oferują co prawda pożyczki od 18 lat bez zaświadczenia o dochodach, ale nie oznacza to, że nie trzeba mieć żadnych dochodów. Wręcz przeciwnie. Każda firma pożyczkowa oczekuje, że klient będzie miał z czego spłacić pożyczkę.

Skoro jednak firma nie wymaga zaświadczenia o dochodach, to w jaki sposób sprawdzi czy je mamy? Otóż składając wniosek przez Internet należy wypełnić wszystkie pola, które się w nim pojawiają. Trzeba wpisać m.in. dane osobowe z dowodu oraz dane finansowe. W oddzielnej części wniosku wpisuje się wysokość dochodów oraz ich rodzaj. Może to być dochód osiągany z tytułu umowy zlecenie, która często oferowana jest osobom młodym. Wpisując takie informacje deklarujemy, że podajemy dane zgodne z prawem. Jest to dobrowolne oświadczenie o dochodach, które pod groźbą kary musi być zgodne z prawdą. Na podstawie tych informacji w firmie pożyczkowej wyliczana jest zdolność kredytowa. Gdy ich nie podamy, niestety żadna firma nie udzieli nam pożyczki.