Alior Bank to jedna z młodszych instytucji bankowych, jakie działają aktualnie w obrębie polskiego rynku. Jednak pomimo relatywnie krótkiego rodowodu, Alior Bank sukcesywnie powiększa swoje udziały w całej branży a także cieszy się naprawdę dobrą opinią wśród konsumentów, o czym przekonują rozliczne dostępne alior bank opinie. Ostatni z wymienionych punktów ma nader ważne znaczenie, ponieważ pozytywne recenzje dotyczące działalności banków bynajmniej nie stanowią w polskich realiach czegoś standardowego: można wręcz pokusić się o tezę, że większość konsumentów raczej negatywnie ocenia poszczególne banki.

Czym więc Alior Bank zasłużył sobie na tak dobrą opinię wśród konsumentów a także liczne branżowe nagrody? Jakie najważniejsze cechy charakteryzują ofertę owej instytucji? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej i postarajmy się odpowiedzieć na te pytania.

Alior Bank: opinie oraz ocena oferty

Pierwszą kwestią, jaka z pewnością rzuca się w oczy już nawet przy pobieżnej ocenie oferty Alior Banku to jej czytelny oraz przejrzysty charakter. Bank bardzo szczegółowo a jednocześnie w jasny sposób informuje zarówno o kosztach poszczególnych rozwiązań dostępnych w jego ofercie, jak też o samej mechanice działania poszczególnych instrumentów. Oznacza to, że na przykład składając wniosek o kartę kredytową w Alior Bank klient od razu pozna wszystkie koszty wchodzące w skład kredytu odnawialnego, nie zaś jedynie ich część. Niestety, niekiedy spotykaną praktyką w przypadku innych banków jest bezpośrednie informowanie jedynie o niektórych kosztach poszerzone o adnotację, według której klient ma prawo wystąpić o udostępnienie pełnej tabeli kosztów. Widzimy więc, że już w tak podstawowym aspekcie oferta Alior Banku pozytywnie wyróżnia się na tle wielu konkurencyjnych podmiotów.

To jednak jeszcze zdecydowanie nie wszystko. Co do zasady, Alior Bank jest znany z korzystnego oprocentowania oferowanych przez siebie rozwiązań. Lokaty oraz konta oszczędnościowe należą więc stosunkowo wysoko oprocentowanych, zaś karty kredytowe, kredyty gotówkowe czy limity odnawialne cechują się przystępnymi kosztami.

Zakres oferty Alior Bank

Oprócz sposobu prezentowania swojej oferty a także atrakcyjności poszczególnych rozwiązań wchodzących w jej skład, Alior Bank robi również ogromne wrażenie jeżeli chodzi o szerokość spektrum udostępnianych instrumentów. Nie mamy tutaj do czynienia z podmiotem, którego działalność de facto ogranicza się do udzielania kredytów oraz prowadzenia rachunków bieżących. Alior Bank to także między innymi dostęp do platformy funduszy inwestycyjnych, ciekawe autorskie rozwiązania oszczędnościowe a nawet dostępność obligacji komercyjnych, co w skali polskiego sektora bankowego stanowi naprawdę ciekawy i rzadko spotykany wyjątek.

Oferta Alior Banku znana jest także z wysokiego poziomu elastyczności. Wystarczy wspomnieć, że bank ten posiada w swojej ofercie rozwiązania, których przeważnie na próżno szukać w ofertach konkurencji. Doskonałym przykładem może być tutaj chociażby możliwość przeniesienia karty kredytowej, co dotyczy także tych kart kredytowych, które mają wbudowane plany spłat ratalnych.