O tym, jak krok po kroku wziąć chwilówkę, można dowiedzieć się na stronie danego pożyczkodawcy. Niedoświadczony konsument nie zawsze ma czas na analizowanie szczegółów oferty. Przedstawiamy najważniejsze szczegóły wnioskowania o pożyczki pozabankowe. Zdradzamy te standardowe, jak i te niecodzienne, bo w przypadku Bocian pożyczki opinie wyraźnie sugerują zaskoczenie klienta.

Warunki do ubiegania się o pożyczki pozabankowe

Wymogi firm pożyczkowych zwykle nie różnią się wiele i obejmują standardowe wytyczne dotyczące:

  • odpowiedniego wieku, 
  • ważnego dowodu osobistego,
  • stałego adresu zamieszkania w kraju.

W kwestii wieku mogą pojawić się rozbieżności, bo nie wszędzie można otrzymać pożyczki pozabankowe od 18 lat. Zwykle nie obejdzie się bez środków do komunikacji z pożyczkodawcą. Telefon ułatwi zdalne załatwienie pożyczki. Posiadanie stałych, udokumentowanych dochodów na pewno zwiększy szanse na pozytywną weryfikację wniosku. Standardowo zaświadczenie potwierdzające zarobek nie jest wymagane, a dochody mogą mieć różne źródło. Można jednak spotkać się z nielicznymi firmami oczekującymi pracy świadczonej na umowę, ewentualnie pobieranej renty czy emerytury. Żeby wszystko odbyło się w 100% online, niezbędny jest rachunek bankowy. Posłuży on do weryfikacji danych oraz do wypłaty pożyczki.  

Standardowe kroki do uzyskania pożyczki pozabankowej

Proces aplikowania o pożyczki pozabankowe rozpoczyna się wypełnieniem wniosku online przez konsumenta. Wzór takiego wniosku może się różnić w zależności od pożyczkodawcy. Zawsze jednak zawiera pola do uzupełnienia danych osobowych i kontaktowych. Żeby zostać przeniesionym do okna formularza, zwykle trzeba skorzystać z kalkulatora pożyczkowego i wskazać kwotę oraz okres pożyczki. Nowy klient powinien dodatkowo zarejestrować swój profil klienta. W tym celu musi podać adres e-mail. Następnym etapem jest procedura weryfikacyjna. Obejmuje ona zwłaszcza tych, którzy nie korzystali jeszcze z usług pożyczkodawcy. Może polegać na:

  • porównaniu danych z wniosku z danymi posiadacza konta bankowego,
  • sprawdzeniu wnioskodawców w takich bazach jak KRD, ERIF czy BIG,
  • sprawdzeniu historii konta wnioskodawcy.

Po przetworzeniu wniosku pożyczkodawca może wydać już decyzję. Często jest to oferta odzwierciedlająca potrzeby klienta.

Niestandardowe etapy składania wniosku o pożyczki i opinie o pożyczkach u Bociana

Niektóre firmy pożyczkowe proponują nieco inne wytyczne względem wnioskowania o pożyczki pozabankowe. Potwierdzają to na przykład opinie o pożyczkach u Bociana, jak również informacje na stronie pożyczkodawcy. Te pożyczki nastawione są na obsługę domową. W takim przypadku konieczny staje się telefoniczny kontakt z klientem celem umówienia spotkania. To kontakt z konsultantem staje się głównym etapem aplikowania o pożyczkę. Pracownik firmy pożyczkowej udziela informacji na temat zaciąganego zobowiązania. W przypadku firmy Bocian pożyczki opinie pożyczkobiorców potwierdzają rzeczywisty kontakt z pracownikiem. To zaleta zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie rozmowę i możliwość zadawania pytań o koszty czy warunki pożyczki.