W dobie dostępu do internetu, gdzie pożyczki udzielane są na podstawie elektronicznie wysłanego wniosku, może dziwić oferta pożyczki w domu bez BIK dla zadłużonych. Czyli klasycznego zobowiązania finansowego, które wypłacane jest w tak zwanej obsłudze domowej. Co to oznacza w praktyce? Że to do klienta przyjeżdża przedstawiciel firmy pożyczkowej wraz z pieniędzmi oraz umową. Wystarczy jeden telefon i zamówienie wizyty, aby wzbogacić się o kwotę pożyczki bez ruszania się z ulubionego fotela.

Dlaczego pożyczka w domu?

Mogłoby się wydawać, że skoro można dostać pieniądze przez internet, wypełniając krótki wniosek i przesyłając skan dowodu osobistego, pożyczki domowe już dawno stracą na znaczeniu i wypadną zupełnie z rynku. Nic bardziej mylnego! Ta forma zobowiązań nadal jest bardzo popularna wśród osób starszych, klientów nieposiadających konta bankowego lub takich, które mają zajęty rachunek przez komornika. Pożyczki udzielane w domu pożyczkobiorcy to oszczędność czasu dla tego ostatniego oraz ogromna wygoda, ponieważ dostaje pieniądze do ręki i przy spełnieniu minimalnych wymogów formalnych. Przedstawiciel firmy wyjaśni wszelkie wątpliwości, wskaże najważniejsze informacje na umowie i odpowie na pojawiające się pytania dotyczące warunków zobowiązania.

Wyższy koszt pożyczki w domu bez bik

Wygoda, bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu mają jednak swoją cenę. Pożyczki w domu bez BIK dla zadłużonych są droższe od tych internetowych w zakresie ponoszonych kosztów. Na szczęście to tylko jednorazowa opłata za obsługę domową, wliczana najczęściej do prowizji firmy pożyczkowej, a ogólny koszt takiego wydatku nie jest szczególnie odczuwalny w comiesięcznych ratach. Cała kwota rozkłada się bowiem na kilkanaście lub kilkadziesiąt rat, co oznacza, że w jednej płaci się zaledwie kilka dodatkowych złotych. Oczywiście koszty ponoszone są wyłącznie w przypadku, gdy umowa zostanie zawarta i klient ją podpisze. W każdej chwili można się rozmyślić przed złożeniem podpisu i nie zostanie się obciążonym kosztami.

Mało dostępnych ofert chwilówek w domu

Chociaż pożyczki tego typu są nadal popularne, specjalizuje się w nich niewiele firm. Wbrew pozorom to… spory plus, ponieważ klient nie musi wybierać spośród dziesiątek różnych ofert, gdzie łatwo się pogubić, a trudniej nie pomylić i znaleźć tę optymalną. Mniejszy wybór ogranicza się również do znanych na rynku firm z wyrobioną renomą i marką, a więc gwarantujących pełne bezpieczeństwo takich transakcji. To ważne, aby zaufać tylko sprawdzonej firmie pozabankowej, ponieważ w grę wchodzi wpuszczenie jej przedstawiciela do naszego domu. Wybranie mniej znanej firmy to zawsze spore ryzyko dotyczące chociażby niejasnych zapisów w umowie, które odbierają pożyczkobiorcy wiele praw i stawiają go na bardzo niekorzystnej pozycji. Firmy z wyrobioną marką nie stosują podejrzanych praktyk i konstruują swoje umowy w taki sposób, aby zapewnić optymalne warunki dla obu stron.